Moje lata sześćdziesiąte Kołobrzeg 1960-1969 cz.2


Tytuł: Moje lata sześćdziesiąte Kołobrzeg 1960-1969 cz.2
Autor: Jerzy Patan
Data wydania: listopad 2011r.
ISBN: 978-83-928774-3-1

Spis treści: pobierz (format PDF, 56KB)
Wersja demonstracyjna: pobierz (format PDF, 11MB)

Książka ta nie jest usystematyzowaną kroniką ani chronologicznym opisem zdarzeń. Jest autorskim zapisem historii Kołobrzegu w latach 1960 – 1969. Bogactwo materiałów spowodowało wydanie jej w dwóch częściach.

Część druga książki Moje lata sześćdziesiąte dotyczy w większości wydarzeń po roku 1965, które zapisały się na trwałe w dziejach Kołobrzegu.

Album zawiera 650 zdjęć, które zatrzymały w kadrze i utrwaliły obraz dla potomnych, m.in. z uroczystości kościelnych Tysiąclecia Chrztu Polski z udziałem księdza Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski, z pierwszych festiwali piosenki żołnierskiej, z powstania grupy literackiej „Reda”, z otwarcia Muzeum Oręża Polskiego w kolegiacie, budowy statku handlowego „Kołobrzeg II”, powstania nowych szkół – Zasadniczej Szkoły Budowlanej i Technikum Rybołówstwa Morskiego, budowy osiedli mieszkaniowych, gazowni miejskiej i zakładu elektronicznego „Elwa” oraz fotoreportaż z realizacji filmu fabularnego o bitwie kołobrzeskiej „Jarzębina czerwona” w reżyserii Ewy i Czesława Petelskich.
Książka tworzy z poprzednimi wydaniami trylogię kołobrzeską 1872 – 1969, która w trzech tomach (pierwszy – Dzieje dawnego kurortu, drugi – Kiedy wszystko było pierwsze, trzeci – Moje lata sześćdziesiąte) przedstawia prawie stuletnie dzieje miasta i spina je historyczną klamrą od czasu powstania kurortu (niemiecki Kolberg) poprzez jego zniszczenie, polskie lata pionierskie do początków odbudowy Kołobrzegu.

Kup książkę:
https://www.olx.pl/oferta/ksiazka-jerzy-patan-moje-lata-szescdziesiate-kolobrzeg-cz-2-CID751-IDjNsW9.html

This entry was posted in Publikacje and tagged . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.